Aktualní informace

Závody v Nymburce

Závody Nyburk V sobotu se v Nymburce odehrál jubilejní 70. ročník Nymburské pětistovky a my u toho nemohli chybět. V Nymburce to máme rádi – často tam na závodech svítí sluníčko a navíc si vždy zabereme “toitoiku” jen pro sebe. Celkově jsme vybojovali 22 medailí – 4 zlaté, 9 stříbrných a 9 bronzových. Na prvním … Read more

Závody našich “nejmenších” na spartě

I. Vlajka Prahy Ve středu 17.5. byla odstartována série tradičního pražského závodu pro nejmenší – Vlajka Prahy. Závod pořádaný kanoistickým oddílem Sparta nepopiratelně slouží k potřebnému nabírání závodních zkušeností jak úplných začátečníků, tak už ostřílených sportovců. Tentokrát se našim sovičkám podařilo za ostrovem vylovit 10 medailí. Bude jich příště víc??? Všem gratulujeme a těšíme se … Read more

Závody “starších” v Račicích

II. Český pohár v Račicích Zatímco dospělí o víkendu závodili v Szegedu, žáci, dorostenci a junioři bojovali v rámci 2. ČP v Račicích. Program byl velmi náročný, všechny kategorie si střihly kilák a pětistovku na singlu a pětistovku na deblu. Sezóna začíná nabírat na tempu. Máme před sebou nabité tři týdny. Nejprve čeká v sobotu … Read more

Závody v maďarském szegedu

Závody světového poháru v Szegedu Je za námi perný kanoistický víkend. Od čtvrtka do neděle probíhal v maďarském Szegedu první závod světového poháru. Osm nominovaných sov (Kuba Zavřel, Áňa Paloudová, Bára Betlachová, Adéla Házová, Kačka Zárubová, Bára Galádová, Denisa Řáhová a Martina Malíková) se snažilo v brutální světové konkurenci vybojovat co nejlepší výsledek. V náročných … Read more

Závody Benjamínků v Ústí nad labem

ČP benjamínků Ústí nad Labem Hned den po závodech v Chomutově jsme se přesunuli do Ústí nad Labem, kde nás čekali závody na dlouhých tratích – 2 a 1km. Sice nefoukal vítr, ale slunce se neukázalo ani na minutku a tak jsme bundy nosili celý den. Všichni závodníci dojeli zdárně do cíle a nejlepším místem … Read more

Závody benjamínků v Chomutově

ČP benjamínků Chomutov V sobotu 6. 5. se 22 benjamínků z USK zúčastnilo závodů na Kamencovém jezeru v Chomutově. Když jsme vyjeli z Prahy, tak předpověď počasí ukazovala na krásný slunečný závodní den. V Chomutově však byla realita jiná, přivítala nás zatažená obloha a silný boční vítr. Naši závodníci se ho však nezalekli a svojí … Read more

Memoriál Karla Popela

Memoriál Karla Popela Na prvního máje se závodníci USK zúčastnili již tradičního pražského závodu na KVS – Memoriálu Karla Popela. Letošní ročník byl speciální v tom, že nespadla ani kapka, což každý pamětník označí za zázrak, protože na “Popelu” vždycky jen prší. Celý závodní den se točil okolo jedné tratě, “kvasácké míle”. Za USK startovali … Read more

Závody českého Poháru na Matyldě

ČP Matylda 2023 V sobotu a neděli 22.4. – 23.4. se 38 členů USK Praha zúčastnilo závodů na Matyldě. Závodní kategorie byly od mladších žáků až po juniory + veterány. Jednalo se o první letošní závody a velkou zkoušku, protože v Praze byl týden před závody vyhlášen 1. povodňový stav a trénink na vodě tudíž … Read more

Seznam závodů pro sezonu 2023

Seznam závodů pro sezonu 2023 Závody českého poháru benjamínků 1.5. Memoriál Karla Popela v Praze 6.5. Velká cena Chomutov 7.5. Ústecký kilometr 11.6. Černožický pohár benjamínků 17.6. Kadaňský kilometr 3.8. – 5.8. MČR v Račicích 17.9. Dlouhé tratě Nymburk Závody českého poháru mládeže 22.4. – 23.4. I. ČP vytrvalost Matylda 13.5. – 15.5. II. ČP … Read more