Mistrovství světa dospělích

Duisburg 2023

Od 23. do 27. srpna se v německém Duisburgu konala nejdůležitější akce letošní sezóny – Mistrovství světa dospělých, v rámci kterého se vyjížděla olympijská místa. Z USK bylo součástí reprezentačního družstva sedm sportovců – Jakub Zavřel, Anežka Paloudová, Barbora Betlachová, Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Denisa Řáhová a Martina Malíková. V brutální světové konkurenci předvedli naši závodníci bojovné výkony, které stačily na krásné výsledky, bohužel ne na pokoření tvrdé kvóty olympijských místenek.

Nejblíže k vyjetí olympiády měla Denisa Řáhová, která skončila na celkovém 13. místě, a ženská K4 – Áňa, Kačka, Bára, Aďa, která vybojovala 15. místo. Anežka pak na singlu 500 dofinišovala na 16. místě. Nejvyšší ambice na vyjetí olympiády měl z našich závodníků Jakub Zavřel, jeho čtyřkajak ale bohužel dokončil závod na 18. místě. Martina Malíková v kategorii C2 500 dojela se svou deblistkou sedmnactá. Velkou radost nám udělaly závěrečné pětikiláky, kdy právě Marťa protnula pomyslnou cílovou pásku na nádherném pátém místě a Áňa na místě devátém.

Gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za perfektní celoroční reprezentaci!