Aktualní informace

Benjamínkovské závody v Chomutově

Benjamínkům začala sezona opravdu zostra. Hned po středečním Popelu se v sobotu vydali na další ČP benjamínků, tentokrát do Chomutova. Na programu byla trať na 500 m. Z Kamencového jezera nakonec naši nejmenší vylovili tři bronzové medaile a několik brambor. Třetí místo vybojovala naše nejmladší závodnice Esterka Fantyšová. Další dvě bronzky získaly oba deblkajaky benjamínků … Číst dál

První závody benjamínků

Byl první máj, lásky čas a my jsme vyslali náš benjamínkovský gang na první letošní závody – Memoriál Karla Popela, který se stal součástí Českého poháru benjamínků. Máme tedy za sebou první ostrý start našich nejmladších, který nám nabídl vše, co sport nabízí – první předstartovní nervozitu, první hromadné starty, první kontakty na obrátkách, první … Číst dál

Začátek sezóny mládeže

Sezona 2024 o víkendu odstartovala i pro mládež, a to hned prvním ČP mládeže, který se tentokrát konal v Račicích. Na programu byly tradičně dlouhé tratě – konkrétně intervalový dvoukilák v sobotu a hromadný čtyřkilák v neděli. Nejlepší výsledky se nám podařilo urvat zejména v juniorské kategorii. Lucie Humhalová dokázala urvat 2 medaile – 3. … Číst dál

Začátek letošní sezóny

Je to tady! Sezona 2024 odstartována jak jinak než “Velkou jarní” (první nominační závod). Jak už se stává na těchto závodech zvykem, hnusněji snad ani být nemohlo. Zima, studený vítr a vlny nás provázely všemi třemi závodními dny. O co se ale tentokrát bojovalo? O nominaci na Světové poháry a v případě žen i o … Číst dál

Běžkařské soustředění

Druhý týden v lednu většina z nás odjela na týdenní soustředění do Bedřichova. Těšili jsme se na běžky, ale sněhové podmínky nám to trošku zkomplikovaly. I tak jsme ale na lyžích byli každý den alespoň jednou, k tomu jsme běhali po svých a nabírali svaly cvičením. Největším zážitkem pro nás i celý stadion byly závody … Číst dál

Vánoční USK běh

K předvánočnímu času na USK již přes třicet let neodmyslitelně patří Vánoční běh vodáků – Radův syndrom. Při této akci nejde pouze o perfektní běžecké výkony, ale hlavně o příjemné setkání s naší velkou vodáckou rodinou, akorát místo cukroví si každý odnese špetku laktátku v těle. Letos, při 32. ročníku, jsme přesunuli zázemí do prostor … Číst dál

Pražské závody K4

Sedm USK posádek se představilo v již tradičním pražském závodě K4 OPEN. V českém prostředí jde o závod velmi specifický, protože v hromadném startu na 4 nebo 7 km závodí mezi sebou na čtyřkajacích čistě oddílové posádky. Spoustu zážitků si tak odnáší jak fanoušci, tak závodníci na trati. Letos se nám opět zadařilo. Nejprve v … Číst dál

MČR dlouhé tratě

Sezóna se nám uchýlila ke konci a my vám dlužíme pár reportů ze zářijových závodů. Máme za sebou poslední pohárový závod – MČR na 5 km v Nymburce. “Pětikiláček” patří mezi nejtěžší závodní tratě, protože co si budem…zkuste si přibližně 25’ bez přestání dělat “levá, pravá co nejrychleji”, k tomu se poprat na startu a … Číst dál

Olympijské naděje

Druhý zářijový víkend se naše pozornost upírala k největšímu mezinárodnímu závodu pro dorost a prvním rokem juniory (ročník 2006, 2007, 2008) – k Závodu olympijských nadějí v polské Poznani. Gratulujeme a přejeme spoustu úspěchu i v dalších letech

Černožický kilometr

V sobotu 2.9. jsme si vyrazili zazávodit na Černožický kilometr – jeden z našich nejoblíbenějších pouťáků. Tyhle závody si vždycky užijeme, zejména kvůli nejlepšímu kuřeti na světě a šílenému množství netradičních disciplín. Ty jsou pro naše mládežníky většinou alfou a omegou těchto závodů a dávají do nich celé své závodnické srdíčko. Abyste si ale nemysleli, … Číst dál