Mistrovství Juniorů v italském Auronzu

Mistrovství světa juniorů do 23 let

Máme za sebou Mistrovství světa juniorů a do 23 let v italském Auronzu. Už jen to, že se do Auronza nominovalo 10 našich závodníků jsme považovali za ohromný úspěch. Ovšem to, co se na závodišti odehrálo, jsou výsledky z říše snů. Všichni naši svěřenci se dostali minimálně jednou do finále, a dokonce šest z nich si veze domů medaili.

Medailové žně odšpuntoval v pátek junior Lukáš Souček, který se svým čtyřkajakem našel pouze jednoho přemožitele. Chvíli po něm se vydal na trať ženský čtyřkajak do 23 let složený z Báry Betlachové, Kačky Zárubové, Adély Házové a Štěpánky Sobíškové (Dukla Praha), který v napínavém závodě dofinišoval pro fantastické třetí místo. Druhý finálový den navázala na předchozí výsledky Denisa Řáhová, která se stala vícemistryní světa v kategorii C1 500. Bára Galádová pak prokázala bojovného ducha a dojela na K1 1000 třetí.

Další naši reprezentanti nezůstali pozadu. Jirka Humhal skončil v disciplíně K2 1000 na pátém místě, stejně tak Jakub Remuta na poloviční trati. Dívčí juniorský čtyřkajak, jehož součástí byla Lucie Humhalová a Barbora Sovová, vybojoval šesté místo.

Shrnutí všech výsledků našich reprezentantů:

Barbora Betlachová – 3. místo K4 500, 6. místo K2 500 Kateřina Zárubová – 3. místo K4 500, 6. místo K2 500 Adéla Házová – 3. místo K4 500, 4. místo K1 500 Barbora Galádová – 3. místo K1 1000, 10. místo K1 200 Denisa Řáhová – 2. místo C1 500, 7. místo C1 200 ; Jakub Remuta – 5. místo K2 500 Jiří Humhal – 5. místo K2 1000, 14. místo K1 1000 Barbora Sovová – 6. místo K4 500, 10. místo K2 500 Lucie Humhalová – 6. místo K4 500 Lukáš Souček – 2. místo K4 500, 8. místo K2 500

Nejvíc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.