Aktualní informace

Závody v Nymburce

V sobotu se v Nymburce odehrál jubilejní 70. ročník Nymburské pětistovky a my u toho nemohli chybět. V Nymburce to máme rádi – často tam na závodech svítí sluníčko a navíc si vždy zabereme “toitoiku” jen pro sebe. Celkově jsme vybojovali 22 medailí – 4 zlaté, 9 stříbrných a 9 bronzových. Na prvním místě tentokrát … Číst dál

Závody našich „nejmenších“ na spartě

Ve středu 17.5. byla odstartována série tradičního pražského závodu pro nejmenší – Vlajka Prahy. Závod pořádaný kanoistickým oddílem Sparta nepopiratelně slouží k potřebnému nabírání závodních zkušeností jak úplných začátečníků, tak už ostřílených sportovců. Tentokrát se našim sovičkám podařilo za ostrovem vylovit 10 medailí. Bude jich příště víc??? Všem gratulujeme a těšíme se na další Vlajku … Číst dál

Závody „starších“ v Račicích

Zatímco dospělí o víkendu závodili v Szegedu, žáci, dorostenci a junioři bojovali v rámci 2. ČP v Račicích. Program byl velmi náročný, všechny kategorie si střihly kilák a pětistovku na singlu a pětistovku na deblu. Sezóna začíná nabírat na tempu. Máme před sebou nabité tři týdny. Nejprve čeká v sobotu většinu “mládežníků” tradiční závod v … Číst dál

Závody v maďarském szegedu

Je za námi perný kanoistický víkend. Od čtvrtka do neděle probíhal v maďarském Szegedu první závod světového poháru. Osm nominovaných sov (Kuba Zavřel, Áňa Paloudová, Bára Betlachová, Adéla Házová, Kačka Zárubová, Bára Galádová, Denisa Řáhová a Martina Malíková) se snažilo v brutální světové konkurenci vybojovat co nejlepší výsledek. V náročných podmínkách, které bohužel často komplikovaly … Číst dál

Závody Benjamínků v Ústí nad labem

Hned den po závodech v Chomutově jsme se přesunuli do Ústí nad Labem, kde nás čekali závody na dlouhých tratích – 2 a 1km. Sice nefoukal vítr, ale slunce se neukázalo ani na minutku a tak jsme bundy nosili celý den. Všichni závodníci dojeli zdárně do cíle a nejlepším místem byla 10. příčka. Ty jsme … Číst dál

Závody benjamínků v Chomutově

V sobotu 6. 5. se 22 benjamínků z USK zúčastnilo závodů na Kamencovém jezeru v Chomutově. Když jsme vyjeli z Prahy, tak předpověď počasí ukazovala na krásný slunečný závodní den. V Chomutově však byla realita jiná, přivítala nás zatažená obloha a silný boční vítr. Naši závodníci se ho však nezalekli a svojí premiéru na „čistě … Číst dál

Memoriál Karla Popela

Na prvního máje se závodníci USK zúčastnili již tradičního pražského závodu na KVS – Memoriálu Karla Popela. Letošní ročník byl speciální v tom, že nespadla ani kapka, což každý pamětník označí za zázrak, protože na „Popelu“ vždycky jen prší. Celý závodní den se točil okolo jedné tratě, „kvasácké míle“. Za USK startovali závodníci od těch … Číst dál

Závody českého Poháru na Matyldě

V sobotu a neděli 22.4. – 23.4. se 38 členů USK Praha zúčastnilo závodů na Matyldě. Závodní kategorie byly od mladších žáků až po juniory + veterány. Jednalo se o první letošní závody a velkou zkoušku, protože v Praze byl týden před závody vyhlášen 1. povodňový stav a trénink na vodě tudíž nepřipadal v úvahu. … Číst dál